MF Dnes se zamýšlí nad tím, proč se biopaliva i přes snížení spotřební daně stále neprodávají.
Related Posts

Dne 22.4.2021 proběhlo v Poslanecké sněmovně jednání Podvýboru pro dopravu, jehož jediným tématem byla alternativní paliva v dopravě. Hlavní prezentaci přednesly SČS – Unie nezávislých petrolejářů a Česká asociace LPG. Podstatou sdělení bylo, že elektřina není všelékem a že existuje řada řešení, která jsou v mnoha případech efektivnější, jednodušší, levnější,…

Poradenská společnost KPMG zveřejnila výsledky šetření o znalostech alternativních pohonů a nákupních preferencí při koupi nového vozu. Základní informace získané ze studie jsou k dispozici zde Infografika ke studii je k dispozici zde Z výsledků vybíráme: Při spontánní znalosti paliva si 91% dotazovaných vybaví spalovací motor (benzín+ nafta), 57% elektromobil,…

Vláda už po několikáté neprojednala Memorandum o podpoře zemního plynu v dopravě. Čtěte například na serveru autoeco.cz zde. SČS dlouhodobě vystupuje proti tomuto Memorandu, protože jej považuje za zcela nesystémové.

Komentář k nové verzi Evidence čerpacích stanic MPO zveřejnil denik.cz zde nebo Česká televize zde.

Zajímavý komentář k oznámění Německa a Velké Británie zakázat po roce 2040 provoz vozidel spalujících fosilní paliva přináší Martin Frei na serveru auto.cz. Článek si můžete přečíst zde Velmi racionálně se v článku zhodnocuje politické prohlášení obou zemí. Otázkou jen zůstává, kdy budou prohlášení odvolána. O přechodu k bezemisním palivům…

Po rok a půl dlouhém „přechodném období“ se částečně snižuje spotřební daň na biopaliva. Nová úroveň zdanění však stále nemotivuje k jejich znovuuvedení na trh. Čtěte například v euro.cz zde nebo týden.cz zde

Jiří Zíma publikoval na serveru notebook poměrně rozsáhlý článek, ve kterém se zabývá budoucností mobility. Porovnává elektromobilitu, vodík a to z hlediska technologií i dopadů na životní prostředí. Doporučujeme všem, kteří se chtějí púonořit trochu více do problému. Čtěte zde

Letošní jarní konference UPEI se konala v Tallinnu a naši estonští kolegové uspořádali (podle loňského pražského vzoru) mezinárodní konferenci „Towards a Cleaner Society – A Boilerplate for the Transition?“ Na našem webu je nyní k dispozici balík vybraných (a zajímavých) prezentací z této konference. Petroleum Fuels in Future of Transport…

Zprávu s názvem „Biopaliva se prodávají už deset let“ vydala Česká televize. Reportáž můžete shlédnout zde. Biopaliva však mají v Česku historii mnohem delší, směsná nafta byla k mání na tuzemském trhu již před 20 lety. Před 10 lkety však došlo ke zlomu, protože určitá spotřeba biopodílu se stala díky evropským…

Rozhovor šéfem Čepro Janem Duspěvou přináší iDnes zde

Poradenská společnost KPMG zpracovala studii o vztahu obyvatel ČR k vozům s alternativními pohony. Informace o výsledcích šetření můžete nalézt v Lidových novinách zde v Českých novinách zde na serveru Tipcars.cz zde Nejvíce informací včetně grafů je k dispozici na serveru oEnergetice.cz zde Z výsledků studie vyplývá, že nejvíc lidí…

Novinářskou kachnu s názvem „Toxičtí řidiči – vzduch nad Evropou nejvíce znečišťují Češi“ vyrobil server idnes.cz. Otázkou je, do jaké míry za to může neprofesionalita zpracovatele, ale spíše se přikláníme k tomu, že jen nekriticky převzal závěry britského blogu serveru ecoexpress (pro zájemce link zde).

Několik posledních let probíhá (nejen) na úrovni Evropské unie diskuse o snižování emisí skleníkových plynů, která je následována stále se zpřísňující legislativou. Nová omezení se týkají energetiky, teplárenství, průmyslu, dopravy,. S novými emisními limity se perou výrobci automobilů…. Diskuse o budoucích pohonech v automobilech se často limituje na urychlené prosazování…

Stejnojmenný článek vydal server www.zdopravy.cz Server upozorňuje na poloutajený pokus plynárensklých společností propsadit ještě těsně před skončením funkčního období současné vlády podporu zemního plynu v dopravě až do roku 2025. Čtěte zde

článek s uvedeným názvem zveřejnily noviny E15. Po přečtení textu je ale zřejmé, že pokud se to podaří, půjde jen o „stopové“ množství plynu v dopravě. Čtěte zde